Strona główna

środa, 23 kwietnia 2014

W czym do ślubu?

Dzień ślubu jest wyjątkową uroczystością i dla każdej kobiety jest jedynym w swoim rodzaju. Podczas samej ceremonii i całego wesela każda pragnie wyglądać najpiękniej jak to tylko możliwe. Tak oczywiście jest, jeżeli w porę wybierzemy suknię ślubną dla panny młodej.

Jak wybrać suknię ślubną? 

Część kobiet już zaraz po zaręczynach rozpoczyna poszukiwania upragnionej sukni ślubnej i czasem zdarza się, że pewne szczegóły ceremonii ślubnej trzeba dopasowywać do stroju panny młodej, a takich komplikacji można z łatwością unikną. Wystarczy z narzeczonym porozmawiać na temat szczegółów ślubu i ustalić, jaki charakter będzie miała ceremonia, gdzie się odbędzie i co najważniejsze trzeba ustalić budżet. Jeżeli te sprawy zostaną wyjaśnione możne udać się na poszukiwania idealnej sukni ślubnej.

Krój sukni

Samo wejście do salonu sukien ślubnych nie zagwarantuje, że wybierzesz tę najlepszą. Warto zawsze mieć kogoś przy boku, aby doradził i pomógł, w razie gdyby doradca w salonie okazał się mało przekonujący. Z drugiej strony, która kobieta wybiera suknię ślubną sama? To przecież nawet nie wypada. Wybór tak ważnego stroju nie jest prosty. Nie tylko będzie wymagał o Ciebie odrobiny fachowej wiedzy o materiałach, ale także warto dobrze zapoznać się z własną sylwetą. Co to znaczy? Trzeba się chwilę zastanowić nad budową własnego ciała i przemyśleć, które elementy chciałabyś delikatnie ukryć, a które można z powodzeniem eksponować i oczarować gości.

Fasony sukien i sylwetki

Jest wiele fasonów sukien ślubny, jak i wiele sylwetek dlatego, teraz zajmiemy się właśnie fasonami. Druga sprawa, jaką poruszymy to do jakiej sylwetki pasuje dany fason sukni ślubnej.

Klasyczny model – jest to suknia z doskonale dopasowaną górą i szerokim dołem, zazwyczaj opartym na wielowarstwowej halce. Ten fason może być jednolity lub składać się z gorsetu i spódnicy. Idealnie pasuje do kobiet wysokich z wyraźnie zarysowaną talią.

Styl empire – to suknia, która doskonale nadaje się dla nieco niższych pań. Optycznie wydłuża sylwetkę, ponieważ luźno opada po sylwetce. Posiada także odcinany stan pod biustem, który podkreślony jest pasem lub ozdobną pasmanterią. Wysokie panny młode bez wyraźnie zarysowanej talii, także będą świetnie wyglądać w tym fasonie.

Suknie typu princess – ten model suknie będzie pasował to niemal każdego typu figury. Posiada idealnie dopasowaną górę w biuście i talii, a od bioder stopniowo rozszerza się ku dołowi. Dzięki cięciom francuskim delikatnie wyszczupla talię i może optycznie wydłużyć sylwetkę. Jeżeli panna młoda posiada jakiś nadmiar kilogramów tu i ówdzie, ta suknia subtelnie ukryje pewne braki w sylwetce.

Typ syreny – jest to jeden z najbardziej kobiecych stylów sukni ślubnej, która doskonale podkreśli kobiece wdzięki. Minusem sukni typu syrena może być to, że nie nadaje się do wszystkich sylwetek. Zdecydowanie podkreśla biodra kobiety i w zależności od typu rozszerza się od połowy ud lub od kolan. Będzie idealna dla szczupłych panien młodych o kształtnych biodrach i pięknej talii.

Model typu „A” - to bardzo ciekawy typ sukni, który polecany jest wysokim pannom młodym, choć  niższe kobiety także będą świetnie w niej wyglądać. Jest dopasowana w biuście i rozszerza się ku dołowi. Nie posiada zarysowanej talii więc można co nieco ukryć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz